Mavi Forum - Mavi Eğlence  

Geri git   Mavi Forum - Mavi Eğlence > Her Telden > Sağlıklı Yaşam
Click to log in with Facebook

Sağlıklı Yaşam Sağlıklı yaşamak zinde kalmak, yaşamınızı korumak için bilgiler v.b herşey bu bölümde...

Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19/06/2018, 14:38   #1
Level: 1 [♥ Bé-Yêu ♥]
Paylaşım: 0 / 21
Güç: 3 / 53
Tecrübe: 86%
Tecrübe Puanı: 0
cansupekin Mavi Etki'nin Seçkin Yollarında Yürüyor
Standart Balon turuna hoşgeldiniz :)

Bulgaristan gezi rehberi

Burgaz Kum Heykeller Festivali: Mutlaka Burgaz’da görülecek yerler arasında bana göre. 7 yıldır düzenleniyor. . 1 Temmuz 15 Eylül arasında onlarca değişik ülkeden gelen kum heykeltraşları o sapsarı harika kumlara enfes ve devasa kum heykeller yapıyor. Hem yapılışlarını izlemek hem de sanatçıların bu birbirinden eğlenceli dev kum heykellerini görmek unutulmaz bir keyif. İşte size ufak ve keyifli bir video. Bundan sonra plajda kumdan kale yaparken çok daha yaratıcı olacaksınız.

St Anastasia Island: Hemen deniz parkındaki iskeleden gidebileceğiz küçük motorlarla gidebileceğiniz bu ada Karadeniz’in ender bulunan adalarından biri. Üzerindeki hoş şapel, restaurant ve deniz feneriyle fotoğraf meraklıları için inanılmaz hoş manzaralar ile keyifli bir öğleden sonra fırsatı sunuyor. Vakti olanlar için bulunmaz fırsat.

Sea Garden deniz parkı : İşte burası beni benden alan, hemen kendine aşık aden huzur dolu bir yer. Hafta sonları çok sayıda gelin-damat resim aktiviteleri gördüğümüz bu parkta isterseniz hemen merdivenlerden inip aşağıdaki enfes plajda güneşlenip yüzebilir, isterdeniz de parkta çeşitli yerlere konmuş bu kitap dolaplarından bir tane alıp tüm gün kuşların eşliğinde kitap okuyabilirsiniz

üm bunların dışında Burgas’da gezlecek yerler oldukça fazla. Onlarca müze, galeri arkeolojik kalıntılar,harika plajlar Avm’ler ve hatta bir tuz gölü ve tuz müzesi bile var.

Peki iyi hoş ta Burgas’da yeme içme konusunda ne yapalım derseniz, elbet Balkan mutfağının en lezizini ve ucuzu bulacağınız restaurantlar dolu. Bu adresten bakabilirsiniz Ama ben size özellikle taze, leziz balıkları ve deniz ürünlerini, enfes salataları, şahane midyeleri ve karidesleri oldukça hesaplı bulacağınız Altın Çapa Restaurant ‘ı fena halde tavsiye ediyorum.

[Upadokya gezilecek yerler[/Büyülü Bir Yolculuk: Balon Turu
Dünya üzerinde birbirine benzeyen ve ya benzer deneyimleri vaadeden bir çok yer var. Ama Kapadokya yeryüzünde hiçbir yerde benzerini bulamayacağınız eşsiz bir yer. Kapadokya denilince insanın aklına ilk önce peri bacaları daha sonra da gökyüzünde uçuşan rengarenk balonlar gelir. Sabah uyandığınızda gökyüzünde onlarca balonu peribacalarının arasında süzülürken seyretmek muhteşem bir duygu.

Balon turu, yükseklik korkusuyla asla bağdaşmayan bir deneyim. Büyük bir sepetin içerisinde, gayet yumuşak hareketlerle gökyüzünde süzülüyor. Öylesine yavaş hareket ediyor ki kalkışta yükseldiğimizi bir süre fark etmedim bile. Havadayken hissetlerimi sözcüklere sığdırabilmem çok zor. İmkanı olan herkes hayatında en azından bir kez olsun bu deneyimi yaşamalı diyorum.

Kapadokya’da uçuşlar eğitimli ve deneyimli balon pilotları tarafından yapılıyor. Son yıllarda meydana gelen kazalar sebebiyle güvenlik önemleri daha da artmış ve balon firmalarına kısıtlama getirilmiş. Sabah uçuşlarında havalanan en fazla 150 balon oluyor. Balon uçuşunun normal şartlarda yaklaşık bir saat sürmesi planlanıyor. Havaya ve koşullara göre bu süre 10 dakika eksik ya da fazla olabiliyor. Uçuş sırasında pilotlar telsizlerle daima iletişim halinde oluyor. İnternetteki bilgilerin aksine günde aslında çoğu zaman tek uçuş oluyor o da sabah. Akşamüstü uçuşları genellikle kışın hava koşullarından dolayı yapılıyor. Balon turunun en özeli sabah uçuşları olduğu için uçuş rezervasyonu yaptırırken özellikle bu detay öğrenin. Balona binmenin bedeli kişi başı 150 €, eğer bizim gibi Vodafone Red kampanyasını kullanırsanız 119 € oluyor. Kampanya ne kadar süre devam edecek bilmiyorum ama rezervasyon öncesi bu kampanyayı bir kontrol etmenizde fayda var.
cansupekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Sponsored Links

Konuyu Sosyal Sitelerde Paylaş

Etiketler
balon, hoşgeldiniz, turuna

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

(View-All Konuyu daha önce okuyan üyeler: 2
Angels78, cansupekin
Seçenekler
Stil